Preventief op Maat onderzoekt of de training Pedagogisch Adviseren (kortdurende pedagogische begeleiding van ouders met opvoedingsvragen) voorziet in een behoefte vanuit het veld. De training is gebaseerd op de methodiek die is beschreven in het boek ‘Over Opvoeden Gesproken’ (G. Blokland – uitgave NJI/SWP -2010).

Over Opvoeden Gesproken beschrijft de methodiek die wordt gebruikt in de training bestemd voor (aanstaande) professionals die pedagogische advisering bieden in de jeugdgezondheidszorg, het jeugdwelzijnswerk, (school)maatschappelijk werk en de jeugdzorg.

De training is door de jaren heen regelmatig aangeboden. De laatste jaren is de methodiek niet meer geactualiseerd. Echter in de ogen van uitvoerders en Preventief op Maat is de training daar wel aan toe. In juni start een pilot die wordt uitgevoerd door Monique Albeda (orthopedagoog, tot februari 2025 werkzaam bij Stichting Kwadraad in Zuid-Holland) in samenwerking met een ervaren trainer (Hilde Marx) van Preventief op Maat. Na deze pilot gaan we beoordelen of de behoefte om de training te actualiseren vanuit het veld voldoende is om de training op maat te gaan maken voor de toekomst!

Heb je belangstelling voor deze training en/of wil je meer informatie? Mail dan aan info@preventiefopmaat.nl of laat je reactie achter in het veld hieronder.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *